Авторский блог
Аватар пользователя Ернесто Шатро

Табу на навчання для рома у ЗОШ №9 Ужгорода: свавілля, знущання, дискримінація!

Дискримінацію та зверхнє відношення відчув на собі ромський хлопець зі сторони директора та завучів ЗОШ№9 м. Ужгорода, тільки за те, що хоче вчитись

31.01.2018 року, представник ГО Інтеграція Ромів України, Ернесто Шатро, разом зі студентом Ромського тренінгово центру, Віктором Буковим, громадянином України ромського походження, звернулися за законним правом до директора ЗОШ №9 міста Ужгород відносно складання та здачі програми 10-11 класів екстерном. Директорка погодилась та відправила Віктора Букова в поліклініку щоб зробив флюрографію, бо всі інші документи були готові.
2.02.2018 року, Ернесто Шатро, представник ГО Інтеграція Ромів України, разом з Віктором Буковим, зі всіма необхідними документами прийшли, як і домовлялись з директором ЗОШ №9, щоби написати заяву та розпочати навчальний процес. Так як вже була домовленність із директором, то Ернесто Шатро залишив Віктора Букова у приймальні, а сам відправився по своїх справах. Через 40 хвилин, мені подзвонив Віктор Буков і повідомив, що директорка всілякими приводами відмовляла його і в підсумку, не дала йому написати заяву, попрощалась та відправила його не з чим. На першому поверсі школи(ми вияснемо хто це був з учітелів), на Віктора Букова накинулася якась вчителька зі словами:"ти терорист, у тебе під курткою бомба" і вигнала його зі школи.

За 15 хвилин, Ернесто Шатро повернувся до школи і чекав директора у приймальні. Я звернувся з претензіями, бо це свавілля чиновницьке вже дістало. Ми сперечались і я настояв щоб вони прийняли заяву. Ми зайшли у приміщення завуча: їх там було трое і та завуч, яка не хотіла брати Віктора заяву теж була на місті. Ми сперечалися і я намагався пояснити що це не правильно і що ромська молодь має право на отримання освіти, на що вона мені безсовістно відповіла: "вони не дуже добре вчаться, школа з за цього отримує меньший бал і нам це не вигідно". Я був в шоці((( З яких це пір, рейтинги важливіші за долі люцькі. І це ці люди керуть школою: перебивають, не дають сказати, кричать...
  Я був обурений, на емоціях, кричав, сперичався та заставив їх прийняти заяву. 

 Віктор погано пише і я навіть за нього заяву писав. Ну той що, але хоче вчитись. Не дуже розбірливо пише, але хоче вчитись, старається і я в нього вірю!

P.S. Рік тому, моя дружина Нестеренко-Шатро Сімона Робертівна, так само як Віктор Буков, пішла писати заяву у ЗОШ №9, на здачу екстернатом і її так само як і Віктору протизаконно відмовила директорка цієї школи. Ми настояли, заяву прийняли, Сімона успішно здала програму 10-11 класів, здала ЗНО, вступила в УжНУ на факультете: піар-журналістика та отримала стипендію від Ромського Освітнього Фонду. 

Ганьба таким вчителям, які не вірять в дітей. Ганьба таким викладачам, які займаються дискримінацією та знущаються з дітей іншого кольору шкіри та національності...ганьба!

P.S. Я пообіцяв директору, завучам та Віктору що буду слідкувати за цим процесом та висвітлювати у ЗМІ все що буде відбуватись. Дітям потрібен шанс, а "ці" і його їх хочуть лишити...Гадже зе бест!(((

Додаю ссилки на відео: знімав розмову з директором та завучами ЗОШ №9 - висновки робіть самі.

https://www.youtube.com/watch?v=sQc7WC_s0xQ - розмова з директором ЗОШ №9(свавілля)

https://www.youtube.com/watch?v=OjDNP-wZVzk - розмова з директором та завучами(свавілля)

3авучі ЗОШ №9 м. Ужгород та Віктор Буков
Популярное в Сети
Loading...